O zamiejscowych

Zamiejscowy – pochodzący, przybyły z innej miejscowości; nietutejszy

sjp.pl

Zamiejscowy niesie ze sobą szereg znaczeń – podróżny, turysta, nietutejszy, zagraniczny, przybysz… Słowo to wyraża stan przebywania w obcych miejscach. Czyli doświadczenia, które postaramy się opisać na tych stronach.

Patrizia Polańska-Drejer – miłośniczka zdrowego stylu życia, na co dzień dietetyk medyczny pędząca do pracy swym rumakiem na dwóch kołach. Każdą wolną chwilę uwielbia spędzać w górach i na rowerze. Jej znak rozpoznawczy to plecak pełen wody i jedzenia. Dźwigać lubi, więc to nie problem 🙂

Pasja górami zrodziła się u niej gdy poznała swoją drugą połówkę – Kamila. Każdego roku poznaje kolejne górskie pasma i nowe miejsca na mapie!

dsc_0082-2000x1500Kamil Drejer – z wykształcenia geograf i inżynier ochrony środowiska, z pasji bardziej to pierwsze. W życiu zawodowym spędza czas na ocenach oddziaływania na środowisko, modelowaniu procesów naturalnych i analizach geoprzestrzennych. Prywatnie miłośnik książek podróżniczych i reportaży (w szczególności Roberta D, Kaplana i Colina Thubrona), wyjazdów (tych krótszych, a najlepiej dłuższych) z plecakiem lub sakwami, gór i lokalnych bazarów. Ciągnie go cały czas na wschód, co zapewne widać po mapie odwiedzonych miejsc.