Tbilisi

Do Tbilisi warto przyjechać nie tylko ze względu na to, że jest dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania Gruzji, ale też jego klimat, położenie i historię.

W mieście są góry na które wjechać można koleją linową lub funikularem (koleją linowo-terenową). Na ich szczytach twierdza i klasztor, gigantyczny posąg „Matki Gruzji” i park rozrywki z diabelskim młynem. Poniżej zakończony wodospadem wąwóz ze stromymi, pionowymi ścianami i przyklejonymi do nich drewnianymi domami, wiszącymi nad przepaścią. Obok meczet i nadal czynne miejskie łaźnie. Dalej monastyry (w tym ogromny Sobór Trójcy Świętej), nowoczesny park z tańczącymi fontannami i kilka innych futurystycznych budynków.

W Tbilisi jest różnorodnie, wszystko się miesza. Przepych z biedą, wymuskane restauracje, hipsterskie kawiarenki i obskurne jadłodajnie. Szczególnie w rozgardiaszu na dworcu Didube wymieszało się już kompletnie – stacja metra, wielki bazar i dworzec autobusowy, z którego można złapać autobusy i marszrutki w większość rejonów Gruzji. Różnorodnych, tak jak stolica.
Poniżej parę urywków z Tbilisi.

Most pokoju. Co złośliwsi porównują jego kształt do podpaski…
Rike Park z wyglądającymi jak rury odpływowe centrum wystawienniczym i salą koncertową. Obszar ten był jednym z modernizacyjnych pomysłów Michaila Saakaszwiliego
Stare Tbilisi – wąwóz obok meczetu i działających łaźni
Dawna muzułmańska część miasta – na pierwszym planie kopuły czynnych nadal łaźni, w tle meczet
Centrum Tbilisi

]

Wieczorne Tbilisi
Loading map ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *